Svátek má: Olga

Byznys

Velikost textu:

Trump opět tlačí Fed k nižším sazbám

Trump opět tlačí Fed k nižším sazbám

Po zářijovém propadu by měly zahájené stavby v USA opět vzrůst. Finanční trhy stále ovládají kusé zprávy z vyjednávání o obchodních válkách.

Ilustrační foto
19. listopadu 2019 - 09:45

Trump opět tlačí Fed ke snížení úrokových sazeb. Maďarská centrální banka dnes ponechá sazby beze změny, sdělil Michal Brožka, analytik Komerční banky.

Nemovitostní trh v USA v říjnu zkorigoval předchozí pokles

Dnešek bude na nová data globálního významu chudý a trhem tak budou více hýbat výroky politiků případně centrálních bankéřů. Pro ekonomy bude zajímavé sledovat data z nemovitostního trhu USA. Počet zahájených staveb v září zaznamenal výrazný pokels a nyní se čeká opětovný nárůst.

Trhem hýbou politici

Stále se vracející pochybnosti nad chystanou obchodní dohodou mezi USA a Čínou brání dalším nárůstům akciových trhů. Finanční trh v zásadě počítá s tím, že se první fázi dohody podaří uzavřít, a nyní reaguje na jakoukoliv drobnou pochybnost o úspěchu, jako například včerejší zprávu CNBC o skepsi Pekingu ohledně brzké dohody.

Americký prezident Donald Trump se včera setkal se šéfem americké centrální banky Jeromem Powelem. Ze strany Fedu následně nezaznělo nic podstatného. Ovšem Trump se jako obvykle vyjádřil ostře proti výši úrokových sazeb. Z jeho pohledu jsou sazby Fedu ve srovnání s jinými vyspělými ekonomikami vysoké. Fed je sice do značné míry nezávislý, ovšem jak známo, úrokové sazby na Trumpova slova reagují. Dolar včera proti euru oslabil o necelá 0,3 %.

Maďarská centrální banka bude vyčkávat

Dnes v regionu zasedá maďarská centrální banka. Od té ale změnu nastavení měnové politiky na tomto zasedání nečekáme. Změna ve směru uvolněnější politiky spíš dorazí až v prosinci, kdy NBH bude mít novou prognózu.

Ceny v českém průmyslu klesly

Zpráva o říjnovém poklesu cen průmyslových výrobců neměla na včerejší obchodování s korunou vliv. Její kurz se držel v úzkém pásmu poblíž 25,59 CZK/EUR. Maďarský forint a polský zlotý včera proti euru oslabovaly, uzavřel Michal Brožka.

(mb, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
91.3
ČEZ
488
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
582.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
568
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
688
PHILIP MORRIS ČR A
13280
O2 C.R.
219
UNIPETROL
382.5
VIG
537.5