Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Akce přinese mnoho informací o nejcennější tekutině

Akce přinese mnoho informací o nejcennější tekutině

Kolik toho víme o krvi? Z laického pohledu ji vnímáme pouze jako červenou tekutinu, která proudí naším tělem. V rámci již tradiční podzimní akce Měsíc zdravé krve však máte možnost ji poznat a porozumět jí mnohem lépe.

Ilustrační foto
13. září 2019 - 11:00

Brány svých laboratoří otevírá veřejnosti již počtvrté Oddělení dětské hematologie ve FN Brno, Fakultní nemocnice v Motole, Ústřední vojenská nemocnice nebo Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze. 

Ani v tomto roce nebude chybět bohatý program a mnoho informací o krvi, kostní dřeni i vzácných krevních onemocněních. Oproti předešlým ročníkům se však zájemci mohou navíc těšit na novinku v podobě hry ve virtuální realitě, která zpestří některé z dnů otevřených dveří. Příchozí nejen díky ní porozumí významu jednotlivých krevních elementů i způsobu, jakým krev může bojovat s nádorovými buňkami.


Ve Fakultní nemocnici Brno si Měsíc zdravé krve připomene Oddělení dětské hematologie v Dětské nemocnici (Černopolní 9, Brno), které se veřejnosti otevře 24. 9. od 8.30 do 15.00 hod. Příchozí si mohou co hodinu (mimo 11.00 a 12.00 hod.) poslechnout přednášku na téma „Hematologie není jen leukémie“. Zároveň jim specialisté vysvětlí možnosti dnešní hematologie a provedou je laboratořemi, kde se hematologové věnují diagnostice krevního obrazu, srážlivosti krve i speciální morfologii. Prostor bude také pro případné dotazy i na prohlídku výstavy o krvi a významných milnících hematologie a transfuziologie. Více na www.fnbrno.cz.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí FN Brno Pavel Žára.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: FN Brno)