Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Z policejního zápisníku Městské policie Hradec Králové

Z policejního zápisníku Městské policie Hradec Králové

Odchytové službě městské policie byl předán malý hnědý jezevčík. Dle oznamovatelky se pohyboval již několik dní v okolí hradeckého letiště. Na svého majitele bude pes čekat v hradeckém útulku.  

Zatoulaný jezevčík
15. září 2019 - 08:00

Dva naháči ve městě

Oznámení o nahé ženě, ležící na trávě mezi panelovými domy, přijal operační důstojník krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Oznamovatelka uvedla, že na opilou ženu není hezký pohled, a navíc kolem ní procházejí malé děti ze školy. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o známou hradeckou bezdomovkyni. Po probuzení bylo zjevné, že je značně opilá a není schopna se sama o sebe postarat. K vystřízlivění byla proto převezena na protialkoholní záchytnou stanici.

Druhý naháč se „producíroval“, pouze v tangách, po pěší zóně. Ani tentokrát se procházejícím lidem pohled na polonahého muže moc nezamlouvat. Přivolaní strážníci zjistili, že se jedná o drogově závislého mladého muže, který po požití subotexu měl pocit velké horkosti a potřeboval se ochladit. Za přítomnosti hlídky se muž oblékl a místo opustil.Seniorka volající o pomoc

Volání o pomoc zaslechla žena procházející okolo bytového domu v centru města. Informovala proto operační pracoviště městské policie. Vyslaná hlídka, přes otevřené balkonové dveře, kontaktovala volající ženu s dotazem, zda je zraněná a potřebuje lékaře. Ta sdělila, že lékaře nechce, ale potřebuje mluvit se svou dcerou. Je špatně pohyblivá a nemá u sebe telefon, aby ji sama kontaktovala. Strážníci zjistili, kde dcera pracuje, zajeli za ní a seznámili ji s událostí. Žena vysvětlila, že maminka má zdravotní problémy a trpí úzkostí. Hlídka ji převezla do místa bydliště, aby se o ni mohla postarat.

Zraněný muž

Řidič jedoucí okolo autobusové zastávky si všiml na zemi ležícího muže. Uvedl, že má v autě malé děti, proto nemůže zastavit, ale má obavy, zda muž nepotřebuje pomoc. Hlídka, vyslaná operačním důstojníkem, byla na místě během pár minut. Strážníci zjistili, že muž má tržnou, krvácející ránu na hlavě. Prvotně ho ošetřili a přivolali záchrannou službu. Dechová zkouška zraněnému prokázala 4,20 promile alkoholu. Opilý muž byl převezen na ošetření do nemocnice.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí, Městská policie Hradec Králové.

 (jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)