Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

Klimkin je vystrašen vyhlídkou na „dohodu“ mezi Ruskem a Západem!

Klimkin je vystrašen vyhlídkou na „dohodu“ mezi Ruskem a Západem!

Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin uvedl, že „skutečným nebezpečím“ je to, že západní země se dohodnout s Ruskem, což povede k podmíněné dohodě „Jalta-2“, a Ukrajina bude v oblasti vlivu Moskvy.

Pavel Klimkin, ukrajinský exministr zahraničí
21. února 2020 - 10:10

„Z pohledu možnosti takové dohody - ano, myslím, že nebezpečí je docela reálné," řekl bývalý ministr v rozhovoru pro Ukrlife.tv.

Podle něj k tomu dojde, pokud Ukrajina nebude „hrát“, „zapojovat své přátele“ a „spolupracovat“ s vůdci veřejného mínění a politiky na Západě.

„Existuje taková realita. Opravdu doufám, že se to nestane. Bude to pro nás špatné, pro Západ velmi špatné a obecně velmi špatné, protože pak ztratíme důvěru v to, že žijeme v nějakém spravedlivém světě," dodal Klimkin.


Na jeho slova reagoval Člen rady federace Alexej Puškov, podle kterého je taková dohoda nutná jak Evropě, která je „unavená sankcemi“, tak Rusku, které nepotřebuje konfrontaci. Ukrajina, kterou zavedli do slepé uličky, ji také potřebuje.

Puškov poznamenal, že dohoda bude špatná pouze pro samotného Klimkina. Současně senátor naléhal, aby bývalý úředník nezaměňoval s celou Ukrajinou.

Ukrajinský exministr narážel na to, že ruský prezident Vladimir Putin nedávno na pátém světovém fóru o holocaustu, navrhl uspořádat schůzku hlav států stálých členů Rady bezpečnosti OSN - Ruska, Číny, Spojených států, Francie a Velké Británie - a uvedl, že Moskva má v úmyslu „poslat relevantní zprávy vůdcům „pětice“. Podle mluvčího prezidenta Dmitrije Peskova byla iniciativa podpořena Čínou a Francií, od Spojených států a Velké Británie nebyly obdrženy žádné odpovědi.

(kou, prvnizpravy.cz, ukrlifetv, ria.ru, foto: arch.)