Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Taxiodpad pro odvoz věcí ze zahrádek neslouží

Taxiodpad pro odvoz věcí ze zahrádek neslouží

Služba Taxiodpad, provozovaná společností SOTES, získala v Sokolově na popularitě a využívá ji stále více lidí.

Ilustrační foto
1. srpna 2021 - 12:00

S tím se také objevují dotazy, zda lze využít Taxiodpad například pro odvoz převážně bioodpadu ze zahrádek. Bohužel, k tomuto účelu není možné službu využít, je určená výhradně na odvoz drobného odpadu z domácností.

Službu Taxiodpad nabízí městská společnost SOTES Sokolov pro fyzické osoby s trvalým pobytem v Sokolově. Co si můžete nechat odvézt Taxiodpadem z domácnosti (nevztahuje se na zahradní kolonie a garáže):
  • nábytek (skříně, stoly, židle, postele atd.),
  • elektrospotřebiče (pračky, myčky, televize apod.),
  • koberce, PVC či lina,
  • sanitární předměty (záchody, umyvadla).

Jednorázová cena za odvoz jednoho kusu odpadu (do 100 kg) je 100 korun. Cenu za službu „TAXIODPAD“ hradí objednatel před naložením odpadu na místě řidiči vozidla. Objednatel je povinen připravit odpad na veřejné prostranství k naložení. Odpad je svážen na základě objednávky předem, a to v pracovním týdnu od 7 do 15 hodin. Objednat službu "TAXIODPAD" lze na číslech 359 808 452 nebo 725 729 459.Služby „TAXIODPAD“ nelze využít pro odvoz nebezpečného odpadu, směsného komunálního odpadu, stavebního odpadu (bytové jádro, okna apod.), automobilových dílů včetně pneumatik (použité pneumatiky lze odevzdávat za poplatek na sběrném dvoře nebo u prodejců a v pneuservisech) a bioodpadu. Informovalo město Sokolov.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)