Svátek má: Gustav

Zprávy

Velikost textu:

Olympiáda: Čert aby jí vzal, myslí si stále většina Japonců

Olympiáda: Čert aby jí vzal, myslí si stále většina Japonců

Tokijská olympiáda bude fantastickým biologickým experimentem. Protože tisíce lidí z celého světa se sletí na jedno místo ve stejný čas a v době pandemie.

Protesty proti olympiádě
21. června 2021 - 09:01

Až olympijský tělocvik skončí, začne to nejzajímavější –  monitorování následků. Uvidíme, kolik sportovců onemocnění, kolik bude mít z covidu-19 trvalé následky a kolik jich nepřežije, uvádí publicista František Roček.

Podobně jako hazard olympiádu vidí i Japonci. I v českém tisku zaznamenali, že na 80 % Japonců si olympiádu nepřeje. V neděli v Japan Times si mohli čtenáři přečíst: „Anketa: 86% lidí v Japonsku se obává rozšíření covid-19, pokud se budou konat olympijské hry v Tokiu“.

Přibližně 86 % lidí v Japonsku se obává nárůstu případů COVID-19, pokud se letos v létě uskuteční olympijské a paralympijské hry v Tokiu, ukázal v neděli průzkum Kyodo News.

Dvoudenní celostátní průzkum provedený od soboty zjistil: 40,3 % dotázaných se domnívá, že letní hry by se měly konat bez diváků, a 30,8 % dotázaných si myslí, že by měly být zrušeny. Kromě toho 68% vidí problém také v tom, že očkování v Japonsku probíhá příliš pomalou.


Na otázku o osudu olympijských her a paralympiády, pokud bude v Tokiu a jinde po zahájení olympiády vyhlášen kvůli covidu-19 výjimečný stav, uvedlo 55,7 % dotázaných, že by se měla přitvrdit opatření, jako zákaz diváků, a 35,4 % by chtělo ihned olympiádu zrušit.

V uplynulou neděli v japonských novinách také upozornili, že počet případů covidu-19 klesá „bolestně pomalu“ a neexistuje žádná záruka, že další vlna nebude brzy vyžadovat nová omezení.

Vzhledem k tomu, že olympijské hry se mají konat od 23. července do 8. srpna a paralympijské hry od 24. srpna do 5. září, taková nová vlna by mohla být spíše tsunami.

Do Tokia navíc odcestuje obrovské množství lidí z celého světa – potenciálně s sebou přivezou nebezpečné varianty koronaviru.

Proto by nemělo by být překvapením, že 83% obyvatel Japonska je nyní proti konání olympiády.

(rp,prvnizpravy,foto:arch.)