Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Po debaklu USA v Afghánistánu nemá cenu budovat demokracii na Ukrajině

Po debaklu USA v Afghánistánu nemá cenu budovat demokracii na Ukrajině

Po neúspěchu USA v Afghánistánu nemá boj o vybudování „nového, demokratického státu“ na Ukrajině smysl, uvedl to poradce vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovič.

Chaos v Kábulu
18. srpna 2021 - 09:01

Události v Afghánistánu podle Arestoviče demonstrovaly zhroucení doktríny liberální demokracie, která v roce 1991 „vyhrála“ a „zastavila historii“.

„Jak se ukázalo (náhle) skutečný svět je špatně vybaven na idealistické experimenty, které sjednotí každého v jediném ideálním konceptu. O tom byl ze začátku přesvědčen SSSR. Nyní Spojené státy, vedené kolektivním západem.

USA jsou sociosystémem, v němž intelektuální hustota specialistů ve všech možných procesech převyšuje jakoukoli jinou komunitu na Zemi, sklízí výsledky svých mylných představ a jejich nepochopení reality, která stála „stovky miliard dolarů a stovky tisíc životů“. ...“
napsal poradce na Facebooku. „O třicet let později se ukazuje, že liberální demokracie ničí lidi, státy a instituce nejsou o nic méně úspěšné než totalitní režimy, se kterými ′′ bojují ′′ a není o moc lepší než totalitní režimy. Vědí vůbec co konkrétní člověk opravdu potřebuje - dnes a v budoucnu ? " pokračuje Arestovič.

Zdůraznil, že „boj o budování na Ukrajině ... nového, demokratického státu „nedává smysl“.


„Příznivci obrazu světa, ve kterém celé lidstvo jako jedna osoba chce Netflix a LGBT pochody jsou sebevědomé, vidí, že Afghánistán je jen další mimosystémové selhání a posun světa k liberální demokracii je jen jedna z neaalternativních cest,  je potřeba vybírat a vyhnat každého, kdo se odvážil pochybovat o správnosti jiné skutečné nauky,“….

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Koho byste zvolili za prezidenta České republiky?