Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Skončí Polsko jako Afghánistán? Korwin-Mikke nepochybuje

Skončí Polsko jako Afghánistán? Korwin-Mikke nepochybuje

Může Polsko vyvodit nějaké závěry ze současné situace v Afghánistánu? Janusz Korwin-Mikke si to myslí a srovnává situaci v Afghánistánu s Polskem.

Janusz Korwin-Mikke, polský poslanec
17. srpna 2021 - 04:20

„Je možné, že Polsko skončí jako země na Blízkém východě,“ řekl  Janusz Korwin-Mikke.

„Generál Marek Milley, 4 týdny před okupací Kábulu,“ řekl, že „Místní síly jsou plně schopné bránit Afghánistán proti Talibanu,“  píše Janusz Korwin -Mikke na Twitteru a cituje Breitbart News.

„Afghánské bezpečnostní síly jsou dostatečně schopné bojovat a bránit svou zemi a v případě potřeby budeme i nadále podporovat afghánské bezpečnostní síly podle pokynů prezidenta a ministra obrany,“ řekl.


USA tedy v červenci šířily dezinformace (nebo se tomu opravdu věřilo), že se Afghánistán nemá čeho bát. Janusz Korwin-Mikke tvrdí, že v případě konfliktu by na tom Polsko bylo podobně.

„A v Polsku před evakuací do Německa řeknou, že naše armáda je plně schopná nás bránit proti Bělorusku a dokonce Rusku.“  řekl sarkasticky vůdce libertariánského křídla Konfederace.

Takový útok na Polsko (Bělorusko nebo Rusko) by s největší pravděpodobností skončil novou světovou válkou. Mnoho komentátorů se domnívá, že právě v Polsku začíná nový světový ozbrojený konflikt.

(rp,prvnizpravy.cz,nczas,foto:arch.)Koho byste zvolili za prezidenta České republiky?